23. 9. 2018

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Zpustlé pšenice - prázdné truhlice.

Svátek má Berta

Zítra má svátek Jaromír

Ředitelské volno 5. 10. 2018

Oznámení a vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji tímto, že v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona vyhlašuji na pátek 5. 10. 2018 ředitelské volno z organizačních a technických důvodů (konání komunálních voleb do zastupitelstva obce) pro žáky základní školy, uzavřena bude i školní družina.

Žáci a rodiče budou o této skutečnosti informováni:

a) písemně prostřednictvím ŽK,

b) vyvěšením na informačním panelu školy,

c) zveřejněním na webových stránkách školy.

Zřizovatel byl o vyhlášení ředitelského volna informován dne 17. 9. 2018.

Mgr. Kateřina Burdová, 17. 9. 2018

Přednáška Mgr. Karla Opravila - "Máme doma školáka - příprava na vyučování..."

zveme Vás na přednášku Mgr. Karla Opravila, která se uskuteční ve středu 5. září 2018 v 17.00 hodin v ZŠ Nedakonice, více zde.

Mgr. Kateřina Burdová, 3. 9. 2018

Nabídka kroužků pro školní rok 2018/2019 SVČ Klubko

i v letošním školním roce, v oblasti zájmové činnosti, spolupracujeme se Střediskem volného času Klubko Staré Město. Nabídka kroužků pro letošní školní rok je k nahlédnutí zde.

Mgr. Kateřina Burdová, 3. 9. 2018

Rozvrhy hodin na nový školní rok

v sekci NAŠE ŠKOLA jsou zveřejněny rozvrhy hodin jednotlivých tříd pro nový školní rok 2018/2019.

Mgr. Kateřina Burdová, 28. 8. 2018

Plánované akce na květen

2. 5. Etické otázky každého dne

• 3. třída Myšlenky a vztahy
  • 4. třída Moje vzory, úspěch, neúspěch

4. 5. Smaltování

9. 5. Ředitelské volno

10. 5. Dopravní hřiště, 4. třída

15. 5. Florbal, ŠD

17. 5. Miniškolička pro předškoláky

18. 5. Hodina AJ s rodilým mluvčím, 3.- 5. třída

19. 5. Okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej, myslivecký kroužek

21. 5. Školní fotografování

24. 5. Školní výlet - Praha, 4. a 5. třída

29. 5. Okresní kolo Pythagoriády, 5. třída

31. 5. Den dětí

Mgr. Kateřina Burdová, 4. 5. 2018

Světový den porozumění autismu

Tradičně 2. dubna se koná Světový den porozumění autismu. Tento den probíhá celosvětové zapojení různých organizací do aktivit zaměřených na zvýšení informovanosti o autismu ve společnosti. Jelikož 2. duben vychází na Velikonoční pondělí, zapojili jsme se k tomuto dni spolu s jinými školami v kraji s malým předstihem. Naše zapojení spočívalo v tom, že jsme si ve třídách povídali o autismu a všichni přišli oblečeni v modrém. Proč zrovna modrá? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Mgr. Dagmar Šnajdarová, 29. 3. 2018

Velikonoce - Park Rochus

Celoroční projekt Zvyky a tradice naší vesnice - VELIKONOCE

V pátek 23. dubna jsme se společně vydali do Park Rochusu v Uherském Hradišti. Necestovali jsme jen tak náhodou, nýbrž za poznáním velikonočního času a tradic s ním spojených. Ostatně Zvyky a tradice naší vesnice jsou tématem celoročního projektu školního roku 2017/2018.

Po příjezdu jsme byli rozdělení do dvou věkově odpovídajících skupin. Ihned ve vstupní bráně nás přivítala paní, která nás seznámila s bylinkami a zelenými rostlinami, jež se používaly na zelený čtvrtek a sloužily k utužení zdraví. Posléze jsme se odebrali do blízkého stavení, v němž nám bylo ukázáno, jak vypadal velikonočně zdobený stůl - v dobách ne tak dávných. Dozvěděli jsme se, co je to mazanec, proč se pekl beránek a jaké zvyklosti lidé provozovali ve velikonočním týdnu před hlavními svátky. Zastavení v dalším domě bylo opravdu inspirující, neboť nám tu bylo předvedeno, jak se zdobí kraslice voskem či slámou. Kouzlo práce s voskem děti ohodnotily překvapivým jééé! A protože nám vyhládlo, přesunuli jsme se do vedlejší světničky. Tady to krásně vonělo pocukrovaným beránkem a právě dopečenými Jidáši. Svačinka to byla úžasná, všichni se olizovali. Mezitím měly děti možnost seznámit se s technikou pletení pomlázky a nahlédnout pod ruce šikovného řezbáře. Na závěr jsme v otevřené stodole nazdobili Morenu a hodili ji do pomyslné vody vytvořené modrým fáčem. Nazdobili jsme také létečko, no a teď už nedočkavě vyhlížíme jaro.

Morenu jsme vynášeli s kamarády ze školy také, a to hned v pondělí, kdy nám počasí i doba přála a naděje na blížící se jaro hřála.

Nahlédněte do fotogalerie školy, ať vidíte, že ty zážitky za to stojí!

Mgr. Petra Fojtová, 29. 3. 2018

Výsledky voleb do školské rady

dne 21. 11. 2017 proběhla volba nového člena školské rady z řad rodičů. Zástupcem rodičů se stala paní Alena Bučíková s celkovým počtem hlasů 15,   více zde.

První schůze nové školské rady se uskuteční v lednu 2018, termín bude upřesněn.

Děkujeme všem rodičům za jejich účast a zájem.

Mgr. Kateřina Burdová, 29. 11. 2017

Deskové hry

úterní kroužek Deskové hry, bude vždy 1x za 14 dnů. Další kroužek tedy bude 24. 10. 2017 v 15.00 hodin.

Děkuji za pochopení.

Světlana Hájková