18. 7. 2018

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Jaký červenec, takový leden.

Osvatém Kamilu slunce má největší sílu.

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

Plánované akce do konce školního roku

1. 6. hodina AJ s rodilým mluvčím, 3.-5. třída

5. 6. třídní schůzka s rodiči předškoláků

6. 6. výukový program CEV Žabka- Léto, 1. a 2. třída

13. 6. školní výlet Bouzov, 1. - 3. třída

20. 6. pasování prvňáčků na čtenáře, knihovna B. B Buchlovana v Uh. Hradišti

22. 6. školní akademie

25. 6. návštěva ZŠ Staré Město, program Nenech se zlákat, 5. třída

25. 6. cyklovýlet 2. třída

26. 6. návštěva ZŠ Staré Město, program Nenech se zlákat, 4. třída

26. 6. Ochrana člověka za mimořádných událostí 1. - 5. třída

27. 6.  dopolední loučení s 5. třídou

29. 6. ukončení školního roku, předání vysvědčení

Mgr. Kateřina Burdová, 1. 6. 2018

Příměstský tábor Nedakonice

centrum Akropolis ve spolupráci s naší základní školou pořádá v termínu       od 6. 8. do 10. 8. příměstský tábor, více zde.

Mgr. Kateřina Burdová, 31. 5. 2018

Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Dne 5. 6. v 16. 00 se uskuteční třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků, více zde.

Mgr. Kateřina Burdová, 30. 5. 2018

Dětský den 2. 6. 2018

Zastupitelstvo Obce Nedakonice zve všechny děti a jejich rodiče na již tradiční Dětský den.

Dětský den 2018

Mgr. Kateřina Burdová, 23. 5. 2018

Nabídka počítačových stolů a židlí

z důvodu rekonstrukce počítačové učebny nabízíme k odprodeji použité  rohové PC stoly, 100 Kč kus. Délka stran 100 cm. Nabízíme také modré polstrované židle, 50 kč kus.

stulV případě zájmu kontaktujte ředitelství školy, tel.775 005 090

Mgr. Kateřina Burdová, 23. 5. 2018

Plánované akce na květen

2. 5. Etické otázky každého dne

• 3. třída Myšlenky a vztahy
  • 4. třída Moje vzory, úspěch, neúspěch

4. 5. Smaltování

9. 5. Ředitelské volno

10. 5. Dopravní hřiště, 4. třída

15. 5. Florbal, ŠD

17. 5. Miniškolička pro předškoláky

18. 5. Hodina AJ s rodilým mluvčím, 3.- 5. třída

19. 5. Okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej, myslivecký kroužek

21. 5. Školní fotografování

24. 5. Školní výlet - Praha, 4. a 5. třída

29. 5. Okresní kolo Pythagoriády, 5. třída

31. 5. Den dětí

Mgr. Kateřina Burdová, 4. 5. 2018

Světový den porozumění autismu

Tradičně 2. dubna se koná Světový den porozumění autismu. Tento den probíhá celosvětové zapojení různých organizací do aktivit zaměřených na zvýšení informovanosti o autismu ve společnosti. Jelikož 2. duben vychází na Velikonoční pondělí, zapojili jsme se k tomuto dni spolu s jinými školami v kraji s malým předstihem. Naše zapojení spočívalo v tom, že jsme si ve třídách povídali o autismu a všichni přišli oblečeni v modrém. Proč zrovna modrá? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Mgr. Dagmar Šnajdarová, 29. 3. 2018

Velikonoce - Park Rochus

Celoroční projekt Zvyky a tradice naší vesnice - VELIKONOCE

V pátek 23. dubna jsme se společně vydali do Park Rochusu v Uherském Hradišti. Necestovali jsme jen tak náhodou, nýbrž za poznáním velikonočního času a tradic s ním spojených. Ostatně Zvyky a tradice naší vesnice jsou tématem celoročního projektu školního roku 2017/2018.

Po příjezdu jsme byli rozdělení do dvou věkově odpovídajících skupin. Ihned ve vstupní bráně nás přivítala paní, která nás seznámila s bylinkami a zelenými rostlinami, jež se používaly na zelený čtvrtek a sloužily k utužení zdraví. Posléze jsme se odebrali do blízkého stavení, v němž nám bylo ukázáno, jak vypadal velikonočně zdobený stůl - v dobách ne tak dávných. Dozvěděli jsme se, co je to mazanec, proč se pekl beránek a jaké zvyklosti lidé provozovali ve velikonočním týdnu před hlavními svátky. Zastavení v dalším domě bylo opravdu inspirující, neboť nám tu bylo předvedeno, jak se zdobí kraslice voskem či slámou. Kouzlo práce s voskem děti ohodnotily překvapivým jééé! A protože nám vyhládlo, přesunuli jsme se do vedlejší světničky. Tady to krásně vonělo pocukrovaným beránkem a právě dopečenými Jidáši. Svačinka to byla úžasná, všichni se olizovali. Mezitím měly děti možnost seznámit se s technikou pletení pomlázky a nahlédnout pod ruce šikovného řezbáře. Na závěr jsme v otevřené stodole nazdobili Morenu a hodili ji do pomyslné vody vytvořené modrým fáčem. Nazdobili jsme také létečko, no a teď už nedočkavě vyhlížíme jaro.

Morenu jsme vynášeli s kamarády ze školy také, a to hned v pondělí, kdy nám počasí i doba přála a naděje na blížící se jaro hřála.

Nahlédněte do fotogalerie školy, ať vidíte, že ty zážitky za to stojí!

Mgr. Petra Fojtová, 29. 3. 2018

Výsledky voleb do školské rady

dne 21. 11. 2017 proběhla volba nového člena školské rady z řad rodičů. Zástupcem rodičů se stala paní Alena Bučíková s celkovým počtem hlasů 15,   více zde.

První schůze nové školské rady se uskuteční v lednu 2018, termín bude upřesněn.

Děkujeme všem rodičům za jejich účast a zájem.

Mgr. Kateřina Burdová, 29. 11. 2017