25. 4. 2018

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 20 až 24°C, na JV kolem 26°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Po teplém Marku se často ochlazuje.

Svátek má Marek

Zítra má svátek Oto

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Ředitelské volno

Oznámení a vyhlášení ředitelského volna

Oznamuji tímto, že v souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona vyhlašuji na středu 9. 5. 2018 ředitelské volno z organizačních a technických důvodů (rekonstrukce počítačové učebny) pro žáky základní školy, uzavřena bude i školní družina.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Kateřina Burdová, 13. 4. 2018

Světový den porozumění autismu

Tradičně 2. dubna se koná Světový den porozumění autismu. Tento den probíhá celosvětové zapojení různých organizací do aktivit zaměřených na zvýšení informovanosti o autismu ve společnosti. Jelikož 2. duben vychází na Velikonoční pondělí, zapojili jsme se k tomuto dni spolu s jinými školami v kraji s malým předstihem. Naše zapojení spočívalo v tom, že jsme si ve třídách povídali o autismu a všichni přišli oblečeni v modrém. Proč zrovna modrá? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Mgr. Dagmar Šnajdarová, 29. 3. 2018

Velikonoce - Park Rochus

Celoroční projekt Zvyky a tradice naší vesnice - VELIKONOCE

V pátek 23. dubna jsme se společně vydali do Park Rochusu v Uherském Hradišti. Necestovali jsme jen tak náhodou, nýbrž za poznáním velikonočního času a tradic s ním spojených. Ostatně Zvyky a tradice naší vesnice jsou tématem celoročního projektu školního roku 2017/2018.

Po příjezdu jsme byli rozdělení do dvou věkově odpovídajících skupin. Ihned ve vstupní bráně nás přivítala paní, která nás seznámila s bylinkami a zelenými rostlinami, jež se používaly na zelený čtvrtek a sloužily k utužení zdraví. Posléze jsme se odebrali do blízkého stavení, v němž nám bylo ukázáno, jak vypadal velikonočně zdobený stůl - v dobách ne tak dávných. Dozvěděli jsme se, co je to mazanec, proč se pekl beránek a jaké zvyklosti lidé provozovali ve velikonočním týdnu před hlavními svátky. Zastavení v dalším domě bylo opravdu inspirující, neboť nám tu bylo předvedeno, jak se zdobí kraslice voskem či slámou. Kouzlo práce s voskem děti ohodnotily překvapivým jééé! A protože nám vyhládlo, přesunuli jsme se do vedlejší světničky. Tady to krásně vonělo pocukrovaným beránkem a právě dopečenými Jidáši. Svačinka to byla úžasná, všichni se olizovali. Mezitím měly děti možnost seznámit se s technikou pletení pomlázky a nahlédnout pod ruce šikovného řezbáře. Na závěr jsme v otevřené stodole nazdobili Morenu a hodili ji do pomyslné vody vytvořené modrým fáčem. Nazdobili jsme také létečko, no a teď už nedočkavě vyhlížíme jaro.

Morenu jsme vynášeli s kamarády ze školy také, a to hned v pondělí, kdy nám počasí i doba přála a naděje na blížící se jaro hřála.

Nahlédněte do fotogalerie školy, ať vidíte, že ty zážitky za to stojí!

Mgr. Petra Fojtová, 29. 3. 2018

Plánované akce na duben

3. 4. CEV Žabka- výukový program Jaro, 1. a 2. třída

4. 4. Kamarádi online, program prevence rizikového chování 2. - 5. třída

6. 4. výuka AJ s rodilým mluvčím, 3. - 5. třída

10. 4. třídní schůzky

18. 4. Miniškolička

19. 4. Zápis do 1. třídy

24. 4. Etické otázky každého dne

Já a moji kamarádi - 1. třída

Jak spolu mluvíme - 2. třída

Od dětství k dospělosti - 5. třída

27. 4. Den Země v Kovosteelu

Mgr. Kateřina Burdová, 29. 3. 2018

Výsledky voleb do školské rady

dne 21. 11. 2017 proběhla volba nového člena školské rady z řad rodičů. Zástupcem rodičů se stala paní Alena Bučíková s celkovým počtem hlasů 15,   více zde.

První schůze nové školské rady se uskuteční v lednu 2018, termín bude upřesněn.

Děkujeme všem rodičům za jejich účast a zájem.

Mgr. Kateřina Burdová, 29. 11. 2017

Plánované akce na prosinec

3. 12. Zpívání u vánočního stromu

4. 12. Návštěva Slováckého divadla - Pinocchio

5. 12. Mikuláš - návštěva parku Rochus

9. 12. Vystoupení folklórního kroužku na KD - 10. výročí založení ŽPS Nedakoňské srnky

12. 12. Vánoční dílničky

22. 12. Vánoční besídky ve třídách, vycházka do přírody- přikrmování zvěře

23. 12. - 2. 1. Vánoční prázdniny

Mgr. Kateřina Burdová, 8. 11. 2017

Deskové hry

úterní kroužek Deskové hry, bude vždy 1x za 14 dnů. Další kroužek tedy bude 24. 10. 2017 v 15.00 hodin.

Děkuji za pochopení.

Světlana Hájková

Mgr. Kateřina Burdová, 16. 10. 2017

Plánované akce na říjen

14. 10. - Slovácké hody

19. 10. - Dopravní hřiště, 4. třída

20.10. - Beseda o krojích

26.- 27. 10. - Podzimní prázdniny

28. 10. - 70-ti letí jubilanti v ZŠ

31. 10. - Dýňování, Strašidlácký průvod

Během měsíce - výstava krojovaných panenek, výroba šťávy z hroznů

Mgr. Kateřina Burdová, 6. 10. 2017

Projekt INDIÁNI - červen

PROJEKT INDIÁNI – ČERVEN

Měsíc červen je měsíc snění. Snění o blížících se prázdninách, zážitcích a všeho, co nás v tomto krásném období čeká. Proto aby byly sny vždy čisté a krásné, aby nás nepřekvapil žádný špatný sen, vyrobili jsme si Lapače snů, jež nás budou od všechno zlého odhánět. Práce to nebyla jednoduchá. Na předem zakoupené dřevěné kruhy jsme si omotávali kousky vlny. Následně jsme kruh vlnou vypletli a dozdobili drobnými korálky tak, aby nám vytvořili pohledný obrazec. Lapač je korunován navázanými peříčky. Zavěšený v prostoru se bude jistě krásně vyjímat a od všeho zlého nás ochraňovat. To proto, abychom se po prázdninách opět všichni společně sešli ve zdraví a radosti.

KRÁSNÉ PRÁZDNINOVÉ SNĚNÍ VŠEM!

Mgr. Petra Fojtová, 7. 7. 2017