16. 2. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Je-li v únoru zima a sucho, bývá prý horký srpen.

Svatá Juliána na oráče zavolala.

Svátek má Ljuba

Zítra má svátek Miloslava

Příměstský tábor Nedakonice

Mgr. Kateřina Burdová, 6. 2. 2019

Změna rozvrhu hodin platná od 4.2.2019

upozorňujeme na změnu rozvrhu hodin u žáků 2., 3., a 4. třídy. Změna rozvrhu je z důvodu zahájení plavecké výuky žáků 2. a 3. třídy.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Kateřina Burdová, 29. 1. 2019

Zdravé svačinky ve ŠD

Kdo jí a žije zdravě – porazí chřipku a nachlazení hravě !

Děti, které navštěvují školní družinu při Základní škole v Nedakonicích už ví, jak doplnit vitamíny v zimním období a porazit tak chřipku a nachlazení. Soutěžily a připravovaly zdravé svačinky. V rámci soutěžního týdne zvládly teoretickou část, kdy se např. v zeleninové osmisměrce dozvěděly, že rajčata dovezl do Evropy mořeplavec Kryštof Kolumbus z jižní Ameriky, že ve větě „Koze Líze chutná tráva“ se ukrývá zelí, které je plné vitamínů. Praktická část začala úkolem, kdy soutěžní týmy měly vyhledat  recept na pomazánky (tvarohovou, sýrovou, mrkvovou a rybí). A potom už se pilně míchalo, krájelo, chutnalo a tvořilo. Posledním úkolem byla příprava vylosované pomazánky  a vlastní svačinky. Potvrdilo se, že dětská fantazie je veliká, a tak se na talířích objevili kočka, zajíc, medvěd, toast mrkvička, veselé jednohubky v podobě sopky, dortíku nebo rybičky. Pro porotu bylo velmi těžké najít vítěze. Všechny děti byly šikovné, nápadité a bylo vidět, že je kuchtění baví. Odměnou pro ně byly drobné dárky a společná zdravá svačinka.

Jak se nám dařilo si můžete prohlédnout i v naší fotogalerii.

Bc. Dobromila Krysová, 24. 1. 2019

Problematika výskytu vší

vzhledem k opakujícímu se problému výskytu vší  Vás prosím o pečlivé prostudování níže uvedených materiálů.

Problematika výskytu vší

Informace Krajské hygienické stanice

Mgr. Kateřina Burdová, 11. 1. 2019

Vánoční přání

Hezké vánoční svátky,

ať máte čas na pohádky,

ať se na Vás štěstí směje,

ať Vás láska stále hřeje,

ať vás úspěch provází i v roce,

který přichází.

Ze srdce přejí žáci a zaměstnanci

ZŠ Nedakonice

Mgr. Kateřina Burdová, 23. 12. 2018

Atletický čtyřboj Polešovice - 27. 9. 2018

VIII. atletický čtyřboj v Polešovicích

Dne 27.9.2018 se konal VIII. atletický čtyřboj v  Polešovicích, kterého se zúčastnilo 16 žáků z naší školy. Závodilo se ve dvou kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Pro mladší žáky byl připraven běh na 50m, 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Starší museli zvládnout běh na 50m, 300m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Všichni si nakonec zaběhli vložený závod štafet. Atletického čtyřboje se zúčastnilo 10 škol z celého okresu a nám se podařilo vybojovat krásné 3. místo za mladší žákyně.

Světlana Hájková, 1. 11. 2018

Nabídka kroužků pro školní rok 2018/2019 SVČ Klubko

i v letošním školním roce, v oblasti zájmové činnosti, spolupracujeme se Střediskem volného času Klubko Staré Město. Nabídka kroužků pro letošní školní rok je k nahlédnutí zde.

Mgr. Kateřina Burdová, 3. 9. 2018

Rozvrhy hodin na nový školní rok

v sekci NAŠE ŠKOLA jsou zveřejněny rozvrhy hodin jednotlivých tříd pro nový školní rok 2018/2019.

Mgr. Kateřina Burdová, 28. 8. 2018