19. 8. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku skoro jasno až polojasno. Denní teploty 22 až 26°C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Co srpen neuvaří, to už září nedosmaží.

Na den svatého Sebalda vybírají včelaři med.

Svátek má Ludvík

Zítra má svátek Bernard

Zdravé svačinky ve ŠD

Kdo jí a žije zdravě – porazí chřipku a nachlazení hravě !

Děti, které navštěvují školní družinu při Základní škole v Nedakonicích už ví, jak doplnit vitamíny v zimním období a porazit tak chřipku a nachlazení. Soutěžily a připravovaly zdravé svačinky. V rámci soutěžního týdne zvládly teoretickou část, kdy se např. v zeleninové osmisměrce dozvěděly, že rajčata dovezl do Evropy mořeplavec Kryštof Kolumbus z jižní Ameriky, že ve větě „Koze Líze chutná tráva“ se ukrývá zelí, které je plné vitamínů. Praktická část začala úkolem, kdy soutěžní týmy měly vyhledat  recept na pomazánky (tvarohovou, sýrovou, mrkvovou a rybí). A potom už se pilně míchalo, krájelo, chutnalo a tvořilo. Posledním úkolem byla příprava vylosované pomazánky  a vlastní svačinky. Potvrdilo se, že dětská fantazie je veliká, a tak se na talířích objevili kočka, zajíc, medvěd, toast mrkvička, veselé jednohubky v podobě sopky, dortíku nebo rybičky. Pro porotu bylo velmi těžké najít vítěze. Všechny děti byly šikovné, nápadité a bylo vidět, že je kuchtění baví. Odměnou pro ně byly drobné dárky a společná zdravá svačinka.

Jak se nám dařilo si můžete prohlédnout i v naší fotogalerii.

Bc. Dobromila Krysová, 24. 1. 2019

Problematika výskytu vší

vzhledem k opakujícímu se problému výskytu vší  Vás prosím o pečlivé prostudování níže uvedených materiálů.

Problematika výskytu vší

Informace Krajské hygienické stanice

Mgr. Kateřina Burdová, 11. 1. 2019

Atletický čtyřboj Polešovice - 27. 9. 2018

VIII. atletický čtyřboj v Polešovicích

Dne 27.9.2018 se konal VIII. atletický čtyřboj v  Polešovicích, kterého se zúčastnilo 16 žáků z naší školy. Závodilo se ve dvou kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Pro mladší žáky byl připraven běh na 50m, 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Starší museli zvládnout běh na 50m, 300m, skok do dálky a hod kriketovým míčkem. Všichni si nakonec zaběhli vložený závod štafet. Atletického čtyřboje se zúčastnilo 10 škol z celého okresu a nám se podařilo vybojovat krásné 3. místo za mladší žákyně.

Světlana Hájková, 1. 11. 2018