14. 10. 2019

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Je-li v říjnu mnoho vos a sršáňů, přijde studená a dlouhá zima.

Včas-li padá lupení, na rok pěkné osení.

Svátek má Agáta

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den normalizace

Zítra má svátek Tereza

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den bílé hole
  • Světový den venkovských žen

1.třída

Vítejte na stránkách naší třídy!první třída

Třídní učitelka: Mgr. Kristina Zahradníková

Kontakt: kristina.zahradnikova@zsnedakonice.cz

11.10.

Dú: ŽA 30/bílá kytička, pusa - komu se písmenka pletou, je potřeba mnohokrát opakovat, až si budou opravdu jistí. Čtení se naučí jedině čtením.

Velká písanka - číslice zezadu, strana 2,3.

10.10.

Dú: ŽA 28/kytička - číst: malé m, malé s, velké A...trénujte několikrát, jinak se dětem začnou písmenka plést. Děkuji. Začínáme číst na známky. Zatím pouze na jedničku...komu se podaří.

Nová písanka 3/4 řádky.

Knoflíčky - na motivy z knihy Kvak a Žbluňk

Včera jsme zahájili sbírání knoflíčků. Každý žák má na okně svoji skleničku a sbírá za různé úkoly knoflíky. Červené z JČ a zelené z M. Za pět knoflíků jedné barvy bude jednička za aktivitu v daném předmětu.

9.10.

Dú: ŽA 28/ básnička (částečně umí ze školy), modrá tužka.

Prosím, čtěte s dětmi každý den cca 10 minut. Potřebují si fixovat nová písmena a slabiky. To se jim podaří jen opakovaným čtením. Děkuji za spolupráci.

Nová písanka strana 1/ dokončit stranu. Doplnit jméno dítěte na přední stranu, obalit.

8.10.

Dú: ŽA 27/kytka, M 21/2,3. Na pátek si přinést do Pč cca 20 listů (vítáme různou velikost, barvu...).

Úkoly pro fotbalisty

Za dnešek si dodělejte ŽA 26/ žlutá tužka, 27/ mašlička, kytka,sova.

M 21/1,2,3,5, 22/1,3.

Písanka 34,35.

7.10.

Dú: ŽA 26/ zelená tužka a tenisák, písanka strana 2/ psát tři řádky dvojek - písanku otočte a nalistujete ze zadní strany.

4.10.

Dú: ŽA: 25/ pusa a žlutá tužka. Kdo má v aktovce matematiku, opět tam má něco k dodělání. Připomínám - v pondělí nastříhané tvary...kdo ještě nepřinesl.

Dole na stránce najdete novou podsložku Fotky.

3.10.

Dú: ŽA 24/ oranžová a červená tužka. M 19/1 - napište s přestávkou... třeba tři a za čtvrt hodiny zbylé dva řádky.

V pondělí 7.10. jedeme do divadla, učíme se první a část druhé hodiny. Děti si tento den přinesou živou abecedu, písanku, pouzdro, svačinu a vhodné oblečení.

V úterý 8.10. jedou vybraní chlapci na fotbalový turnaj družin. Napíši na internet, co vše si mají dodělat.

Děkuji.

2.10.

: ŽA 23/ červená tužka - číst po slabikách, písanka 29/ dokončit stranu. Kdo má doma matematiku, má tam něco k dodělání.

Zeptejte se, prosím, dětí, komu chybí tlustý kulatý štětec...dnes jsme potřebovali a asi 6 dětí má jen tenký. Dokupte, prosím, tlustý kulatý cca číslo 6 - 10.

Některé děti nosí stále v aktovce zelený sešit s opičkami...ten dostaly od OÚ a ve škole ho pro výuku nevyužijeme. Mohou si ho nechat ve škole na kreslení nebo úkoly navíc. Můžou si ho nechat i doma.

Fotografie budou cca za 14 dní, peníze zatím neposílejte. Vzhledem k tomu, že máte různý počet fotografií, nebudu částku odečítat ze SRPŠ.

1.10.

Zítra fotografování. Cena fotky 30 kč. POZOR!!! Kdo bude chtít více fotek napíše na lísteček: Jméno dítěte, počet fotek a podpis rodiče. Lísteček ráno odevzdají. Děkuji.

Z důvodu fotografování během vyučování dnes dávám více úkolů.

Dú: ŽA 21/ pusa, kytka - slabiky čteme dohromady. Komu se nedaří, přečte po písmenkách a pak celou slabiku. Potom zkusit písmenka v duchu a nahlas celou slabiku. Používat čtecí okénko.

Písanka 27 - dokončit stranu.

Do pondělí 7.10. vystřihnout a přinést v sáčku geometrické tvary - dnes dostali ve škole. Děkuji.

M 17/4

CO NÁS ČEKÁ V ŘÍJNU

2.10. Fotografování

4.10. Natáčení do rozhlasu

7.10. Slovácké divadlo - Anička a bylinkové kouzlo

17.10. Vycházka podél řeky Moravy

31.10. Halloween

Zahájení celoroční četby tří knížek Kvak a Žbluňk.