23. 9. 2018

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.

Zpustlé pšenice - prázdné truhlice.

Svátek má Berta

Zítra má svátek Jaromír

Vítejte na stránkách 3. třídy, letos to bude samá sovička.

U soviček

Třídní učitelka: Mgr. Kristina Zahradníková

Kontakt: kristina.zahradnikova@zsnedakonice.cz

ROZVRH HODIN

Hodina 1. 2. 3. 4. 5.
Pondělí ČJ AJ M PRV HV
Úterý ČJ M ČJ PRV TV
Středa ČJ AJ ČJ M PRV
Čtvrtek ČJ ČJ M TV
Pátek ČJ ČJ M AJ VV

Vyučující: Mgr. K. Zahradníková - M, AJ, VV, PČ

Mgr. V. Suchánková - JČ

Mgr. R. Šťastná - PRV, HV

Mgr. B. Horáková - TV

ZÁŘÍ

Informace pro tento školní rok

Tento školní rok bude motivován sovičkami. Děti sbírají v jednotlivých předmětech sovičky určité barvy za různé úkoly. Za pět soviček získávají jedničku.

Další sovičky dostávají za zapomenuté úkoly a pomůcky. Tyto sovičky si vybarvujeme na nástěnce. Pokud jich nasbírají pět, dozví se to rodiče v žákovské knížce. Každý měsíc začínají s čistým štítem.

Celoroční projekt – Máme rádi Česko – celoškolní projekt. O jednotlivých akcích k tomuto projektu vás budu průběžně informovat.

JČ- dbát na úpravu písma, nemají už písanky, bude se hodnotit písmo v sešitu, čtenářský deník – 3 knihy za školní rok, číst průběžně, od listopadu budou mít pracovní sešit na vyjmenovaná slova.

M – do geometrie pravítko 30 cm, trojúhelník, pevný lenoch (plastový), kružítko budeme potřebovat až ve druhé pololetí, geometrie bude vždy ve čtvrtek.

AJ – děti se začnou učit psát a číst anglicky, dostanou slovníčky, které si nechají doma a z nich budou vždy opisovat zadaná slovíčka do sešitu – modrého slovníčku. Odkazy na písničky, které budeme poslouchat v hodinách, pak najdete také zde.

TV – dívky nosit gumičky, dokud bude hezké počasí, bude se cvičit venku – obuv na ven. Po dohodě s rodiči budu dětem posílat pytlík s TV na vyprání…cca jednou za měsíc nebo kolem prázdnin.

VV- dokoupit plastelínu

Děti si obalí všechny učebnice, pracovní sešity a sešity do pátku 21.9.

Podepisujte, prosím, domácí úkoly.

Úředním dnem je pro tento školní rok STŘEDA. Jinak dle potřeby individuálně po předchozí domluvě.

27.9. ČTYŘBOJ POLEŠOVICE - vybraní žáci

Domácí úkoly pro nepřítomné žáky budou předávány dle potřeby rodičů. Po předchozí domluvě mailem nebo osobně - skříňka u družiny.

Z českého jazyka od p. uč. Suchánkové pak také osobně - skříňka u družiny nebo telefonicky denně 7:00 - 7:50 - telefon do družiny, či osobně v družině. (Paní učitelka vede ranní družinu.)

18. září přírodovědno-vlastivědná vycházka "Po stopách Cyrila a Metoděje"do Osvětiman. První akce k projektu Máme rádi Česko.

Cestou na KlimentKlimentekKe KazatelněU Kozla

Na pondělí 23.9. přinést jakéhokoli lva...obrázek, plyšák, fotka...

ŘÍJEN

5.10. ŘEDITELSKÉ VOLNO